Tájékoztatás

Tisztelt Nagytarcsai Polgárok!

A Pest Megyei Kormányhivatal Gödöllői Járási Hivatala Népegészségügyi Osztály tájékoztatása szerint Nagytarcsán az ivóvíz minősége kifogásolható (pl. esztétikai panasz), ám az emberi egészséget veszélyeztető anyagot vagy szervezetet nem tartalmaz. A településen a közintézményekben jelenleg nem indokolt átmeneti ivóvízellátás elrendelése, illetve a palackos víz intézményekben történő osztása sem támogatott, hisz az sok egyéb problémát is felvet: pl.: hogyan történik a víz tárolása, annak milyen az ásványi anyag tartalma, illetve, hogy szükséges-e ez az ásványi anyag összetétel egy gyermek számára.

  1. április 19-én vízmintavételezéssel egybekötött hatósági ellenőrzés történt a település több pontján: az általános iskolában, a Füzesligeti Szabadidőparkban, illetve a nőtlen szállón (Petőfi lakótelep). A minták feldolgozása folyamatban van.

A 2017. április 20-án kelt, Dr. Urbanics Gábor, járási hivatalvezető és dr. Vörös József, járási tisztifőorvos által kiadott tájékoztatás szerint jelenleg a településen a víz minősége miatt azonnali intézkedés nem szükséges.

A fennálló probléma megoldására a víziközmű rendszer gördülő fejlesztési tervének megfelelően Nagytarcsa Község Önkormányzata szerződést írt alá a Dél-Pest Megyei Víziközmű Szolgáltató Zrt-t-vel egy átfogó – minden vízellátási és vízminőségi problémára választ adó – koncepcióterv kidolgozására. Erre a feladatra az Önkormányzat megbízásából a DPMV Zrt. koordinálásában pályázat került kiírásra, amelynek nyertese a KaveczkiTerv Mérnöki Iroda Kft. lett. A nyertes pályázó cég ígérete szerint heteken belül komplett megoldási javaslattal keresi fel a DPMV Zrt-t, illetve az Önkormányzatot.

A tanulmánytervben több (de legalább két) változatos megoldást kell kidolgozni, a lehetséges változatok költségeinek megjelölésével. A rövid távú megoldás tekintetében a legszükségesebb változtatásokra vonatkozóan 1-3 éves időtartamban, a középtávú fejlesztéseknél 3-8 éves időtartamban, a hosszú távú fejlesztések esetében 8-15 éves intervallumokra szólóan kerül kidolgozásra a koncepcióterv.

A tanulmánytervek feladata a javasolt megoldások közötti választás után a hosszú távú iránymutatás mellett az is, hogy az optimális változatok költségei is megismerhetők legyenek, amelynek alapján önkormányzati döntés születhet a továbblépésre.

Nagytarcsa, 2017. május 3.

Rimóczi Sándor Vilmos s.k.

 

 

 

   

polgármester